V Mostě budou volit senátory na konci ledna. Zemanovo rozhodnutí musí schválit premiér

Opakované senátní volby na Mostecku se budou konat na konci ledna. Prezident Miloš Zeman jejich termín stanovil na pátek 27. a sobotu 28. ledna. V pondělí to oznámil prezidentův mluvčí Jiří Ovčáček. Rozhodnutí ještě musí podepsat premiér a šéf ČSSD Bohuslav Sobotka.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Alena Dernerová | Foto: senátní stránky

Volby na Mostecku se musí opakovat z rozhodnutí Nejvyššího správního soudu, který říjnové hlasování označil za neplatné.

Vyhověl tak stížnosti části rozpolceného hnutí Severočeši.cz, která nepovažovala lékařku Alenu Dernerovou, vítězku voleb, za řádnou kandidátku tohoto uskupení.

Magistrát v Mostě pak podle soudu chyboval, když nezohlednil odvolání kandidatury Dernerové, o které za hnutí požádala jeho místopředsedkyně Hana Jeníčková.

Vítězství Dernerové v Mostě je neplatné, rozhodl správní soud. Senátní volby se budou opakovat

Číst článek

Dernerová v říjnu dosáhla na Mostecku na znovuzvolení, když ve finále porazila kandidáta ČSSD Jiřího Šlégra. Prvního kola se účastnili také Jiří Biolek (za STAN), Josef Nétek (KSČM), Libuše Hrdinová (ODS), Oto Zaremba (DSSS) a Jiří Maria Sieber (Řád národa). Nyní budou moci kandidovat znovu, Dernerová to už ohlásila.

Účast v opakovaných volbách už dříve potvrdili Dernerová i Šlégr, kteří se utkali ve druhém kole. Zatím nerozhodnutý zůstává lékař Jiří Biolek, který skončil třetí, v prvním kole ztratil na Šlégra necelých 200 hlasů.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme