V sobotu Česko zasáhne silný vítr, varují meteorologové

Celou republiku s výjimkou východu a jihovýchodu Moravy zasáhne v sobotu silný vítr. Nárazy větru mohou dosáhnout rychlosti 70 kilometrů za hodinu. Večer vítr zeslábne a během noci už bude jen mírný, informoval Český hydrometeorologický ústav.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Meteorologové očekávají v neděli extrémně silný vítr | Foto: Filip Jandourek | Zdroj: Český rozhlas

Výstraha na silný západní až jihovýchodní vítr s nízkým stupněm nebezpečí platí od sobotních 9 hodin ráno do desíti večer, a to pro všechny regiony s výjimkou Zlínského kraje a jihomoravských okresů Hodonín a Břeclav. Na západě Moravy a ve Slezsku vítr zesílí až odpoledne.

„Během dne postupně bude silný o rychlosti 8 až 12 metrů za sekundu, ale s nárazy kolem 20 metrů za sekundu, což je 70 kilometrů v hodině, a na horách kolem 90 kilometrů v hodině. Večer se bude postupně vítr měnit na severozápadní a bude slábnout,“ řekla Českému rozhlasu Jana Hujslová z Českého hydrometeorologického ústavu.

Během večera začne vítr od západu slábnout a během noci na neděli bude vát vítr již jen mírný. Lidé by měli zajistit okna a dveře či upevnit volně položené předměty, například zahradní nábytek, květináče či plechy, zabezpečit skleníky i stavební jeřáby.

Motoristé by měli jezdit maximálně opatrně, protože větrné poryvy mohou znemožňovat řízení. Návštěvníci hor mají omezit túry, nechodit zejména do hřebenových partií a dodržovat pokyny Horské služby.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme