Válečný hrdina Vranský vystoupil ze svazu bojovníků za svobodu. Nikdo se nemohl ozvat, protestuje

Ústřední výbor Českého svazu bojovníků za svobodu na úterním zasedání zrušil kladenskou a jičínskou okresní organizaci svazu. Vyloučil navíc tři členy. Důvodem jsou prý kritika a pomlouvačná kampaň v médiích. Na protest proti jednání ústředního výboru ze svazi vystoupil válečný veterán od Tobrúku Pavel Vranský.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Do Prahy přesně před 70 lety přiletěl ze služeb RAF Pavel Vranský. Střelci je dnes 94 let | Foto: Veronika Hlaváčová

„Nikdo se nemohl ozvat, nikdo k tomu nemohl diskutovat, to je naprosto neregulérní a nesprávný postup,“ řekl 95letý Vranský.

Mluvčí svazu Vladislav Kučik ale namítá, že členové měli možnost se k vyloučení a rušení organizací dopředu vyjádřit. „Téma toho vyloučení a zrušení organizací se řešilo už nejméně rok předem na řadě jednání ústředního výboru,“ tvrdí Kučik.

Před časem vystoupily například z lidické organizace Českého svazu bojovníků za svobodu tři poslední pamětnice lidických událostí. Důvodem bylo zvolení bývalé novinářky a političky Jany Bobošíkové do vedení.

Členem zmíněné organizace je také mluvčí prezidenta Jiří Ovčáček nebo kardinál Dominik Duka. Současné vedení svazu jeho bývalí členové kritizují mimo jiné za neprůhledné hospodaření s penězi a prodej některých budov.

Eva Rajlichová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme