Ve skladu Amazonu hořelo. Záchranáři evakuovali téměř tři tisíce lidí

Hasiči ve čtvrtek večer likvidovali malý požár ve skladu firmy Amazon v Dobrovízi u Prahy. Evakuováno bylo přes 2800 osob, část z nich se ale brzy vrátila zpátky na pracoviště. Záchranáři ošetřili tři lidi, kteří se nadýchali kouře, řekli mluvčí středočeské policie Zdeněk Chalupa a mluvčí středočeské záchranné služby Petra Effenbergerová.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Amazon. Ilustrační foto. | Foto: Fotobanka Pixabay

Hasiči k požáru vyjížděli před 20:00, do půl hodiny byl požár pod kontrolou, zřejmě hasili i zaměstnanci práškovým přístrojem. Oheň vznikl v regálech se zbožím. Příčinu požáru nyní hasiči vyšetřují. Na místě zasahovaly tři posádky záchranářů.

"Dvě nadýchané osoby převezli záchranáři do kladenské nemocnice, jednu do Motola," uvedla Effenbergerová.

Češi 15. listopadu v e-shopech utratili rekordní letošní částku, pomohla doprava zdarma

Číst článek

" Všichni zaměstnanci byli už venku, jednalo se celkem o 2834 osob, naštěstí nedošlo k většímu zranění, pouze tři osoby se lehce nadýchaly zplodin hoření, " řekl pro Český rozhlas mluvčí středočeských hasičů Ladislav Holomčík.

V distribučním centru Amazonu hořelo také letos v říjnu, tehdy se muselo evakuovat 700 lidí. Oheň vznikl na jednom z balíků, který zapálil jeden ze zaměstnanců. Nikdo se nezranil.

Americký internetový prodejce Amazon v Dobrovízi otevřel v roce 2013 centrum vráceného zboží a loni tam zahájilo provoz i distribuční centrum firmy. V září byla zprovozněna druhá skladovací věž, což znamená, že je v provozu celá kapacita distribučního centra. V budově je tak možné uložit až 18 milionů kusů zboží a za jeden den vypravit až jeden milion zásilek. V Amazonu pracuje 2300 stálých zaměstnanců a k tomu dalších 4000 brigádníků, kteří sem budou dojíždět ve špičce do konce prosince. Přímo u distribučního centra začala nedávno fungovat nová železniční zastávka.

ČTK, Jana Klementová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme