Větší písmo a kontrastnější pozadí. Weby institucí se přizpůsobí zrakově postiženým

Webové stránky a mobilní aplikace veřejných institucí budou přístupnější pro lidi se zrakovým postižením. Změny v podobě stránek úřadů, radnic nebo i veřejných škol zavádí nová směrnice Evropské unie, kterou ve Štrasburku schválili poslanci Evropského parlamentu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Brýle, kniha a mobil | Foto: Fotobanka Pixabay

Na přizpůsobení webů a mobilních aplikací budou mít veřejné instituce čas několik let.

Vyplnit na internetu daňové přiznání nebo požádat elektronicky o doklady může být pro občany se zrakovým hendikepem nebo starší lidi problém. Weby veřejných institucí proto budou muset být výraznější a srozumitelnější. Pro ty, kdo hůř vidí, mají mít třeba větší písmo nebo kontrastnější pozadí.

Světluška opět o trochu víc rozzáří životy nevidomých. Benefiční koncert pro ně získal dva miliony

Číst článek

„Nám všem musí jít o to, aby všichni lidé v tuto chvíli měli přístupné informace na internetu. Stavíme bezbariérové domy, nevím, proč bychom měli budovat bariéry v online prostředí,“ řekla poslankyně za hnutí ANO Dita Charanzová, zpravodajka k návrhu směrnice.

Už existující weby veřejných institucí se mají proměnit ve stránky přátelské k hendikepovaným do necelých čtyř let. U nově vytvořených stránek bude lhůta výrazně kratší.

V Evropě dnes žije asi 80 milionů lidí, kterým má úprava webů otevřít dveře do digitálního světa.

Pavel Novák Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme