Vláda schválila kompenzace pro horníky. Babiš je proti

Vláda schválila kompenzace pro další propuštěné horníky. Dostanou ale méně, než zaměstnanci OKD. Ministru financí Andreji Babišovi (ANO) se ale kompenzace nelíbí.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Horníci v dolech OKD | Foto: OKD, a. s.

Kompenzace ve výši 5300 korun měsíčně jsou určeny na příklad pro havíře, které propustí například Severní energetická z dolu ČSA, horníky z uranových dolů v Dolní Rožínce nebo firmy Slezská důlní díla.

Tripartita souhlasí s kompenzacemi pro horníky z Mostecka. Proti je jen Babiš

Číst článek

Proti kompenzacím se však postavil ministr financí Andrej Babiš (ANO). „Já už jsem měl problém, když jsme po dlouhé debatě podpořili horníky v OKD. Pokud ten majitel dolu vydělává miliardy, tak se má postarat o ty lidi a spíš mi to připadá, že je to nějaká kompenzace za to neprolomení limitů a já s tím jako principiálně nesouhlasím,“ kritizoval ministr v rozhovoru pro Český rozhlas podnikatele Zdeňka Bakalu, kterému OKD patří.

Odboráři i Ústecký kraj rozhodnutí o nových kompenzacích přivítali. Vláda totiž před časem rozhodla, že neprolomí limity na dole ČSA. Těžba tam tedy končí.

Lenka Jansová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme