Vyšetřovací komise pro reorganizaci policie neuspěla s trestním oznámením na žalobce Šeredu

Poslanecká vyšetřovací komise neuspěla s trestním oznámením na olomouckého státního zástupce Petra Šeredu. Dozorující žalobce z Vrchního státního zastupitelství v Praze Marek Bodlák Radiožurnálu potvrdil, že ho odložil.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

cvičení zásahových jednotek a Útvaru rychlého nasazení, Praha Braník | Foto: Martin Svozílek

„V popisovaném jednání jsem neshledal podezření ze spáchání jakéhokoliv trestného činu. Nadále se tím trestním oznámením nezabýváme,“ prohlásil Bodlák.

Trestní oznámení bylo jedním z výsledků vyšetřovací komise poslanců, kteří zkoumali okolnosti loňské policejní reorganizace. Zabývali se tak i podezřením kolem policejního prezidenta Tomáše Tuhého z úniku informací z vyšetřování.

Podle poslanců měl žalobce Šereda porušit zákon tím, že předal výsledky šetření Generální inspekce bezpečnostních sborů dotýkající se i Tuhého detektivovi z bývalé ÚOOZ Jiřímu Komárkovi. Ten pak o podezřeních kolem šéfa policie promluvil v české televizi. Pochybení Šereda už dříve odmítl. Komárka naopak nedávno obvinila Generální isnpekce bezepčnostních sborů ze zneužití pravomoci.

Jana Klímová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme