Zakoupením ozdoby přispějete na nevidomé. Podpořte sbírku Světluška na Václavském náměstí

Od soboty si lidé mohou na Václavském náměstí v Praze koupit křišťálové ozdoby pro Světlušku. Vánoční dekorace z českého skla, korálky a náramky vyrobili nevidomí z výcvikového střediska Dědina. Výtěžek z prodeje je určen lidem se zrakovým hendikepem. Akci už potřetí pořádá Nadační fond Českého rozhlasu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Světluška zářila na Dyzajn marketu Zima | Foto: David Sedlecký

Stánek s křišťály najdou lidé na adventních trzích v horní polovině Václavského náměstí. Skleněné dekorace na vánoční stromeček nebo náušnice s korálky stojí od 50 do 100 korun.

Dobrovolníci je prodávají každý den od 12 do 20 hodin.

Přehrát

00:00 / 00:00

Vánoční dekorace pro Světlušku vyrobili nevidomí ze střediska Dědina

„Kdo si je zakoupí, tak pak dostanete ještě ověs, kterým si ozdobí stromeček, který je vedle našeho stánku, a to rozsvítí světlo pro Světlušku. Symbol naděje ve tmě,“ říká Daniela, jedna z dobrovolníků.

„Hodně se prodávají velké křišťály, jsou to komponenty od firmy Preciosa. A nevidomí od Světlušky vyrobili tyhle úžasné vánoční závěsy, ověsy, vánoční dekorace,“ ukazuje dobrovolnice.

U prodejního stánku se zastavují Češi i turisté. Pár kousků si odváží například manželé z Irska.

„Více asi utrácejí turisté, ale chodí častěji Češi, i opakovaně se vrací,“ dodává Ivana, další z dobrovolníků.

Charitativní křišťály pro Světlušku si lidé na Václavském náměstí v Praze mohou koupit až do 23. prosince. V uplynulých dvou ročnících se díky tomuto projektu podařilo vybrat 300 tisíc korun.

Iveta Vávrová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme