Zdař Bůh, loučí se OKD s horníky. V Dole Paskov skončila těžba

V Dole Paskov na Frýdecko-Místecku se v pátek přestalo dobývat černé uhlí. Z dolu společnosti OKD, která je v úpadku, ráno vyfárala poslední směna. Vytěžené uhlí poputuje do úpravny, na dole začíná útlum.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Rozloučení vedení Dolu Paskov se zaměstnanci.

Rozloučení vedení Dolu Paskov se zaměstnanci. | Zdroj: ČTK

„Děkujeme zaměstnancům, kteří z DZ3 odcházejí mimo OKD nebo na jiné důlní závody, za dlouholetou a obětavou práci,“ napsalo zaměstnancům k poslední směně vedení dolu. „Zdař Bůh.“

Důl Paskov, který se v posledních dvou letech nazývá Důlní závod 3, má dvě šachty: Staříč a Chlebovice. Uhlí se v dole začalo těžit v roce 1964, horníci z něj od té doby vyvezli více než 46 milionů tun uhlí. Společnost OKD končí těžbu v Dole Paskov z ekonomických důvodů, těžba se nevyplácí a škodí hospodaření celého podniku, který je od loňska v úpadku.

Z Dolu Paskov odchází 1030 zaměstnanců. Přes 300 lidí bude v dole dál pracovat na jeho útlumu a 183 horníků přejde do dolů na Karvinsko.

Důl Paskov | Foto: Český rozhlas

ČTK, moš Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme