Zeman volal Ivaně Trumpové: Lepší velvyslankyni k nám USA poslat nemohou

Prezident Miloš Zeman ve středu telefonicky mluvil s Ivanou Trumpovou, bývalou manželkou nově zvoleného amerického prezidenta Donalda Trumpa. Na její návrh stát se příští americkou velvyslankyní v Praze reagoval s nadšením.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ivana Trumpová na Ještědu. Archivní snímek. | Foto: Petr Gerhardt

Prezident při telefonickém rozhovoru s Ivanou Trumpovou poděkoval za její odvahu, že se chce stát velvyslankyní v Česku. Lepší adeptku na tuto funkci podle něj USA do Prahy vyslat nemohou.

Trumpová, rozená Zelníčková v rozhovoru s listem The New York Post řekla, že navrhne, aby byla velvyslankyní v České republice.

Zároveň uvedla, že má pro funkci dobré předpoklady, neboť čeština je její mateřský jazyk a v zemi je známá, a to nejen díky příjmení Trumpová.

Zeman se s ní podle svého mluvčího Jiřího Ovčáčka telefonicky spojil v 16 hodin odpoledne a s nadšením reagoval na její zájem o velvyslanecký post v České republice. „Udělalo mi to velkou radost," řekl Zeman Trumpové. Dodal, že ji rád přivítá na Pražském hradě a v Lánech.

Těší se na to, až ji seznámí se svou manželkou, která se také jmenuje Ivana. „Lepší velvyslankyni USA do Prahy poslat nemohou," poznamenal prezident.

Ivana Trumpová chce být americkou velvyslankyní v Česku. Navrhnu to exmanželovi, říká

Číst článek

Trumpová se za vítěze amerických prezidentských voleb provdala v roce 1977, tehdy to pro ni bylo druhé manželství a pro Trumpa první. Rozvedli se v roce 1992 a o rok později si Trump vzal Marlu Maplesovou, se kterou se po šesti letech rovněž rozvedl. Jeho současná žena a budoucí první dáma Melania Trumpová je původem ze Slovinska.

Sedmašedesátiletá Trumpová byla vdaná čtyřikrát, naposledy za italského modela. S Trumpem má tři děti - Donalda, Ivanku a Erica.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme