Zemřel bývalý advokát Zdeněk Altner. Vysoudil 337 milionů na ČSSD

Bývalý advokát Zdeněk Altner v pondělí ráno zemřel. Letos na jaře mu soud přiznal přes 337 milionů korun ve sporu s ČSSD kvůli kauze kolem Lidového domu. O smrti Altnera informoval jeho advokát Václav Veselý. Rodina se s ohledem na smutek nebude k úmrtí zatím vyjadřovat, dodal Veselý.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Zdeněk Altner (archivní foto) | Zdroj: ČTK

Devětašedesátiletý Altner na konci března vyhrál letitý soudní proces se sociální demokracií, kterou zastupoval ve sporu o Lidový dům.

Soudy pravomocně přiznaly, že mu ČSSD musí zaplatit 18,5 milionu a smluvní pokutu, která za 5734 dní od podání žaloby do vynesení rozsudku činí 318 milionů korun. Sociální demokraté proti rozsudku podali dovolání, kterým se aktuálně zabývá Nejvyšší soud.

Altnerův nárok na peníze od ČSSD nyní přejde na jeho dědice. Nejvyšší soud s dovoláním počká na konec dědického řízení, které určí dědice pohledávky.

Altner byl v době rozsudku pražského soudu ve sporu s ČSSD v seznamu hledaných osob a stíhán kvůli zpronevěře více než 800 tisíc korun. Soud se chtěl jeho kauzou začít zabývat v dubnu. Kvůli omluvám z důvodu nemoci však čekal na vyhotovení posudku o Altnerově zdravotním stavu.

Zeman: Jediným partnerem ve sporu o Lidový dům pro mě byl Altner

Číst článek

V současnosti běží i spor notáře Václava Halbicha s ČSSD a firmou Alba o zaplacení 17 milionů korun. Halbich tvrdí, že s Altnerem na případu Lidového domu spolupracoval.

Altner pracoval jako podnikatelský právník, později se věnoval advokacii. Od roku 1997 zastupoval ČSSD ve sporu o vlastnictví pražského Lidového domu.

Mandátní smlouvu o zastupování s Altnerem dojednal Ivo Svoboda a podepsal ji tehdejší předseda strany Miloš Zeman. Kvůli sporům s ČSSD čelil Altner trestním oznámením a stížnosti u České advokátní komory (ČAK). V lednu 2011 byl po kárném řízení vyškrtnut ze seznamu advokátů.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme