Znáte nové ministry? Ludvík - 'ministr pacientů'. Chvojka chce lidská práva pro všechny

V Sobotkově vládě se vyměnili dva ministři ze sociální demokracie. Jedenáct měsíců před sněmovními volbami skončil ministr zdravotnictví Svatopluk Němeček. Na jeho místo nastoupil ředitel Fakultní nemocnice Motol Miloslav Ludvík. Na postu ministra pro lidská práva a šéfa legislativní rady vlády nahradil Jiřího Dienstbiera poslanec Jan Chvojka. Ve středu před polednem je na Hradě jmenoval prezident Miloš Zeman. Premiér se pro změny v kabinetu rozhodl po neúspěšných krajských volbách.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Noví ministři: Miloslav Ludvík a Jan Chvojka z ČSSD | Foto: Filip Jandourek

Změny v kabinetu oznámil premiér Bohuslav Sobotka na začátku listopadu. Někteří politici podle něj byli už prý unavení a bylo potřeba je vyměnit.

11. listopadu uvedl konkrétní jména. Změny zasáhly jen ministry sociální demokracie. Lidovci a hnutí ANO se k rekonstrukci vlády nepřipojili.

Zleva: Bohuslav Sobotka, Miloslav Ludvík a Svatopluk Němeček | Foto: Filip Jandourek

„Sociální demokracie skončila v krajských volbách na druhém místě. Já jsem přesvědčen, že voliči dali jasně najevo, že se musíme změnit," řekl Sobotka.

Do vlády se nově dostává Jan Chvojka a jeho spolustraník Miloslav Ludvík, ředitel pražské motolské nemocnice. Níže si můžete přečíst, jaká byla jejich cesta do Strakovy akademie.

Vedle Jana Chvojky se do vlády dostává také jeho spolustraník z ČSSD Miloslav Ludvík. Bude místo Svatopluka Němečka řídit ministerstvo zdravotnictví.

Sněmovna schválila 'lex Babiš'. Sobotka i ČSSD lhali, zákon měl být až pro nové ministry, zlobí se Babiš

Číst článek

Veronika Hlaváčová, Iveta Vávrová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme