Zpěvák Hůlka: Prezident mi udělí státní vyznamenání, sám mi to sdělil. Je to úžasná věc

Zpěvák Daniel Hůlka v rozhovoru na Frekvenci 1 oznámil, že 28. října obdrží od Miloše Zemana státní ocenění. Český zpěvák před třemi lety kandidoval za Stranu práv občanů – Zemanovci. Nyní podle svých slov očekává, že jeho vyznamenání vzbudí rozporuplné reakce.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Zpěvák Daniel Hůlka je dlouhodobým příznivcem Miloše Zemana. | Foto: Fotobanka Profimedia

„Mně to volali z Hradu, a říkali mi, že o tom nemám nikde mluvit. A asi do pěti minut mi přišel mail z jednoho nejmenovaného plátku, co na to říkám,“ odpověděl muzikálový zpěvák na dotaz, zda bude 28. října mezi vyznamenanými.

'Dostáváme se do totality.' Část politiků bojkotuje hradní oslavy 28. října na Hradě, svolávají občany na Staroměstské náměstí

Číst článek

Na to, že patří na seznam nominovaných, se prý dozvěděl telefonicky i přímo od prezidenta. Daniel Hůlka se dlouhodobě netají svými sympatiemi k Miloši Zemanovi. Podpořil ho i před prezidentskou volbou v roce 2013. V témže roce vedl i kandidátku Strany práv občanů Zemanovci (SPOZ) v Královéhradeckém kraji. Objevil se i mezi hosty na prezidentově neformální narozeninové oslavě před dvěma lety.

Hůlka v interview na Frekvenci 1 uvedl, že si uvědomuje, že se jeho vyznamenání neobejde bez odezvy. Na reakcích mu ale nezáleží. „Beru jako pozitivní zkušenost i očekávanou masáž. Myslím si, že prostě bude spousta lidí, kteří budou hodně agresivní. No a co,“ prohlásil zpěvák. "Alespoň se ukáže, kdo mě opravdu má a kdo mě nemá rád. Já se toho nebojím. Mě by to v životě nenapadlo a je to pro mne úžasná věc."

Bojkot ceremoniálu

Seznam možných kandidátů na státní vyznamenáním se tento týden stal předmětem veřejného zájmu v souvislosti s údajným vyškrtnutím jména strýce ministra kultury Daniela Hermana kvůli ministrově schůzce s dalajlamou. Jiří Brady podle vedoucího prezidentské kanceláře Vratislava Mynáře v širším okruhu uchazečů byl, to podle něj ale nemusí nic znamenat, uvedl kancléř v sobotním interview pro Český rozhlas Plus.

Kvůli kauze Herman versus Hrad v sobotu část politické scény oznámila, že hodlá bojkotovat hradní ceremoniál k 28. říjnu a předávání státních vyznamenání. Někteří politici uvedli, že se sejdou na alternativní oslavě státního svátku na Staroměstském náměstí, kterou organizuje místopředseda Poslanecké sněmovny Petr Gazdík.

Gazdík podle svých slov soudí, že pokud se státní vyznamenání udělují podle politických názorů příbuzných, už není možné mlčet. "To se dostáváme někde do polototalitního nebo totalitního režimu, to jsme zažili za komunismu nebo fašismu," řekl v sobotu ČTK. "Mou povinností jako ústavního činitele je uctít státní svátek, rád bych to ale udělal důstojným způsobem, proto ho chceme oslavit někde jinde a nějak jinak,"uvedl Gazdík.

Ovčáček: Ministr Herman zásobuje média zkazkami. Ať jmenuje svědky, jestli se nebojí skandálu

Číst článek

Podle Zemanova mluvčího Jiřího Ovčáčka politici bojkotem ceremoniálu vyjadřují neúctu ke státnímu svátku, ačkoli dodal, že mají právo rozhodnout se podle svého. Ohlášené setkání na Staroměstsém náměstí přitom označil za "čistě politickou akci pražské kavárny".

Hermanovy důkazy? SMS a dopis z Hradu. Místnost neumí posílat depeše, kontruje Ovčáček

Číst článek

dbr Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme