Albánské město pojmenovalo ulici po Trumpovi. Už má ulice Bushe, Sarkozyho a Berlusconiho

Albánské město Kamza pojmenovalo o víkendu jednu ze svých ulic po americkém prezidentovi Donaldu Trumpovi. Informovala o tom v neděli agentura EFE. Nový název asi pět set metrů dlouhé ulice vzbudil mezi místními obyvateli kontroverzní reakce podobné těm, které starosta tohoto stotisícového města vyvolal loni v listopadu. Tehdy udělil Trumpovi čestné občanství.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Americký prezident Donald Trump | Zdroj: Reuters

"Trumpa nechtějí ani sami Američané. Navíc je přítelem (Vladimira) Putina a je proruský. Není to dobré pro nás, ani pro Evropu," řekl k novému jménu ulice jeden z místních obchodníků. Dodal, že ulice se předtím jmenovala Iliria (albánsky Ilýrie). Starověké Ilyry považují Albánci za své prapředky.

Ve městě Kamza, které leží asi dva kilometry od albánské metropole Tirany, jsou již ulice pojmenovány po dalších státnících. Svou ulici tam má bývalý americký prezident George Bush, francouzský exprezident Nicolas Sarkozy či bývalý italský premiér Silvio Berlusconi.

Město Kamza patří k nejmladším v Albánii. Vzniklo po pádu komunismu v 90. letech minulého století, když se chudí Albánci ze severu stěhovali za vidinou lepšího života k metropoli.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme