Američan, který na Facebooku zveřejnil video zachycující vraždu důchodce, se zastřelil

Američan, který umístil na Facebook video zachycující vraždu důchodce, spáchal sebevraždu. Informovala o tom v úterý policie státu Pensylvánie, která 37letého Steva Stephense po intenzivním pátrání objevila a „krátce pronásledovala". Facebook se po nedělním zveřejnění videa začal zabývat tím, jak lépe předcházet publikaci podobně násilného obsahu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Steve Stephens, který umístil na Facebook video zachycující vraždu důchodce, spáchal sebevraždu. | Zdroj: Reuters

Stephens na nahrávce zastřelil zjevně náhodně vybraného 74letého Roberta Godwina, jehož potkal na chodníku v Clevelandu ve státě Ohio. Policisté Stephense po dvoudenním pátrání objevili na severozápadě sousední Pensylvánie. Když se jej pokoušeli zadržet, dal se na útěk a po krátkém pronásledování se zastřelil.

Mimo vraždu Godwina zveřejnil celou sérii videí. V jedné tvrdil, že se chystá spáchat vraždu, za niž přičetl vinu své přítelkyni. Její jméno donutil na nahrávce s vraždou vyslovit i svou oběť.

„Tři roky jsem strávil s tou mrchou. Přál bych si, abych ji nikdy nepotkal," napsal. „Ona je důvod toho, co se vám teď stane," řekl předtím, než 74letého muže zastřelil.

Na dalším záznamu pak tvrdil, že už zabil 13 lidí a nehodlá přestat, dokud jej policie nedopadne.

Clevelandská policie v úterý ráno oznámila, že úřady dostaly přes 400 tipů, kde by se mohl Stephens nacházet. Jedním z nich byl i Texas.

Rodina zavražděného muže, otce deseti dětí a dědečka 14 vnoučat, v pondělí řekla, že muži odpouští, vyzvala ho ale k tomu, aby se vzdal policii.

Starosta Clevelandu Frank Jackson v pondělí vyhlásil také odměnu 50 tisíc dolarů za informaci, která by policii k vrahovi dovedla.

Společnost Facebook v reakci na video oznámila, že se začala zabývat tím, jak kontrolu násilného obsahu lépe zvládat. Stephens tři zmíněná videa umístil na Facebook v rozpětí několika minut. Jeho účet společnost zablokovala 23 minut po ohlášení videa.

dp, ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme