Australští policisté zabavili drogy za 145 milionů dolarů. Pocházely nejspíš z Česka

Australská policie v sobotu oznámila, že zadržela historicky čtvrtou největší zásilku chemikálie MDMA, která se používá k výrobě extáze. V souvislosti s tím zatkli dva Poláky. Droga, jejíž hodnota na černém trhu je odhadována na 145 milionů dolarů, pocházela údajně z Česka. Informovala o tom agentura Reuters.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

MDMA | Foto: public domain

Australští policisté drogu objevili při razii ve skladišti na severu města Sydney ve čtvrtek. Celkově na místě našli 1,2 tuny MDMA, což odpovídá 4,1 milionu tablet extáze.

„Nejen, že to je největší množství drogy zadržené v letošním roce, je to i čtvrté největší množství MDMA v australské historii," řekla představitelka australské federální policie Justine Saundersová na tiskové konferenci.

Alkohol, konopí a cigarety: čeští studenti v jejich konzumaci výrazně převyšují evropský průměr

Číst článek

V pátek byli zatčeni dva Poláci ve věku 28 a 29 let a byli obviněni z vážného porušení zákonů týkajících dovozu omamných látek. Pokud budou shledáni vinnými, hrozí jim až doživotní vězení. „Vyšetřování pokračuje a lze předpokládat další zatýkání," doplnila Saundersová.

Podle australského tisku se droga dostala do země 15. srpna, zatím ale není známo jakým způsobem. Na pašování se australské policie podílel velký mezinárodní syndikát.

Policie sdělila, že pašeráci použili „velmi důmyslný způsob ukrytí drogy". Chemikálie byla skryta v rolích hliníkových fólií.

Zatím rekordní zásilku látky Australané odhalili před osmi lety. Šlo skoro o 4,5 tuny. V roce 2014 pak našli necelé tři tuny.

ČTK, Ondřej Klapal Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme