Belgický region chce jednodušší jméno. Doufá, že přiláká investory a mladé lidi

Německý region v Belgii si změní jméno. Jedna ze tří jazykových oblastí v zemi se oficiálně nazývá Německy mluvící společenství. Podle jejího premiéra Olivera Paasche to ale není dostatečně přitažlivý název. Napříště proto chce vystupovat jako Východní Belgie.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Belgie a Lucembursko | Foto: Corel GALLERY

Nový název je součástí strategie regionální vlády, jak do oblasti při německých hranicích přitáhnout mladé lidi a investory. Deníku Le Soir Paasch vysvětlil, že se tento kraj potýká se stárnutím populace a nízkou porodností.

Hrozí mu proto, že v budoucnu nebude mít dostatek produktivních obyvatel. Od jednoduššího jména si slibuje, že se tato oblast stane atraktivnější. Inspirovala se přitom podobným krokem Jižního Tyrolska. Kritici ale tvrdí, že pouhá změna názvu tomuto regionu nepomůže.

Belgie se dělí na tři územní regiony a tři jazykové oblasti. Všechny mají svoji vládu a parlament. V německy mluvící oblasti žije ani ne jedno procento obyvatel Belgie. Přesto je němčina jednou z úředních řečí Belgického království. Německé oblasti připadly Belgii po první a znovu po druhé světové válce.

Filip Nerad Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme