Brazilské Chapeco se loučí s fotbalisty, kteří zahynuli při letecké katastrofě

Ostatky většiny obětí pondělní letecké nehody, při níž zahynul téměř celý brazilský fotbalový tým Chapecoense, v sobotu s více než hodinovým zpožděním dorazily do jihobrazilského města Chapecó. Již na letišti se koná smuteční ceremoniál za přítomnosti brazilského prezidenta Michela Temera, který rodinám obětí předá řád za zásluhy o sport. Poté se kolona s rakvemi vydá na tamní fotbalový stadion, kde se uskuteční poslední rozloučení.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Vojáci na letišti vyložili za deštivého počasí 51 rakví ze tří armádních letounů. Po ceremoniálu budou rakve přeloženy do třech kamionu pokrytých brazilskou národní vlajkou a vlajkami v zelené a bílé barvě týmu Chapecoense..jpeg | Zdroj: ČTK

Vojáci na letišti vyložili za deštivého počasí 51 rakví ze tří armádních letounů. Po ceremoniálu budou rakve přeloženy do třech kamionu pokrytých brazilskou národní vlajkou a vlajkami v zelené a bílé barvě týmu Chapecoense. Vozy se vydají na smuteční průvod městem ke stadionu Arena Condá, který byl domovským stánkem tohoto prvoligového klubu.

Letadlo se 68 cestujícími a devíti členy posádky se zřítilo v pondělí pozdě večer místního času nedaleko kolumbijského Medelínu. Na palubě byli kromě posádky fotbalisté, jejich doprovodný tým a novináři, kteří letěli na finále Jihoamerického poháru. Ze 77 lidí přežilo šest - tři fotbalisté, novinář a dva členové palubního personálu. Příčinou nehody byl zřejmě nedostatek paliva.

Místní média očekávají, že posledního rozloučení s fotbalisty se zúčastní až 100.000 lidí, což je zhruba poloviční počet obyvatel tohoto jihobrazilského města. Kapacita stadionu Arena Condá je ale jen asi 20.000 lidí. Organizátoři proto před stadion instalovali dvě obří obrazovky.

Obřadu na stadionu se má kromě rodiny a přátel zesnulých zúčastnit i kouč brazilské reprezentace Tite či prezident FIFA Gianni Infantino, který kvůli tomu zrušil cestu do Austrálie.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme