Brexitu se už nedá zabránit i kdyby parlament zablokoval aktivaci článku Lisabonské smlouvy, tvrdí britská vláda

Ministr pro odchod země z Evropské unie David Davis slíbil v Dolní sněmovně dodržení časového rámce brexitu. Je přesvědčený o tom, že londýnská vláda je v právu a nakonec i zvrátí soudní rozhodnutí ohledně aktivace článku 50 Lisabonské smlouvy. Davis zároveň obvinil některé poslance, že mají v úmyslu brexit zmařit.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ministr pro brexit David Davis prý má jen polovinu ze 250 expertů | Foto: Robert Sharp, Wikimedia Commons CC BY-SA 2.0

Ministr také zákonodárcům řekl, že bodem, ze kterého už není návratu, není aktivace článku 50, nýbrž samotné britské referendum z 23. června.

Vláda prý nakonec prosadí jeho výsledek, parlament ale podle Davise bude mít dostatek příležitostí, jak proces odchodu z Evropské unie kontrolovat. Ministr pro brexit poslancům slíbil co možná nejvyšší transparentnost a otevřenost, co se týče britské vyjednávací pozice.

Brexit by neměl ohrožovat svobodný pohyb po Evropě, říká Hollande

Číst článek

Stínový ministr pro brexit Keir Starmer Davise obvinil z mlžení ohledně situace, kdy by Nejvyšší soud v prosinci potvrdil, že aktivace čl. 50 přísluší parlamentu.

Starmer nicméně také uvedl, že Labour Party zahájení odchodu z EU nebude blokovat. Ne všichni jeho straničtí kolegové se ale hodlají tímto stanoviskem řídit.

Jiří Hošek, Ondřej Patrovský Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější:

Nejčtenější na Facebooku

Nejčtenější na Twitteru