Britský kamion srazil uprchlíka u Calais. Ostatní migranti napadli řidiče

Britský kamion na dálnici u francouzského Calais srazil dva eritrejské uprchlíky. Muž přišel o život, jeho přítelkyně utrpěla lehké zranění. Řidič z místa činu uprchl poté, co ho ostatní migranti po nehodě napadli. O incidentu pak informoval pohraniční policii u tunelu pod Lamanšským průlivem.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Migranti v Calais se dál snaží dostat do nákladních aut směřujících do Británie | Zdroj: Reuters

Jde tak letos již o čtrnáctého migranta, který v oblasti Calais podobným způsobem přišel o život. Upozornila na to agentura AP.

Podle policie se pětatřicetiletý řidič kamionu snažil vyhnout překážkám, které asi padesát uprchlíků naházelo vozidlu do cesty ve snaze přimět ho zpomalit či úplně zastavit, aby na ně mohli vylézt. Incident se odehrál na trase, kterou používají kamiony jedoucí do Británie, kam mnozí imigranti míří.

V Calais roste zeď, dobrovolníci kritizují vlády a migranti z 'Džungle' dál sní o cestě do Británie

Číst článek

„Řidič auta, kterého napadli migranti v místě nehody, pokračoval v jízdě a přihlásil se pohraniční policii u tunelu pod kanálem La Manche,“ oznámila prefektura departementu Pas-de-Calais. Dodala, že bylo zahájeno vyšetřování případu.

Francouzská vláda nedávno oznámila, že do konce roku zcela zruší divoký uprchlický tábor u Calais, ve kterém se soustředilo na deset tisíc migrantů.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme