Cizince, kteří měli obtěžovat ženy v Hamburku, soud propustil. Za vazbu dostanou odškodné

Kvůli závažným chybám vyšetřovatelů německý soud propustil cizince obžalované z obtěžování žen během Silvestra. Dva muže naopak potrestal soud v Düsseldorfu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Německá policie, němečtí policisté | Foto: Reuters

Tři cizinci obžalovaní ze sexuálních útoků, kterých se měli dopustit v Hamburku během silvestrovských oslav, jsou volní. Kromě osvobozujícího rozsudku jim soud také přiznal odškodné ve výši 25 eur za každý den, který strávili vazbě. Každý z nich tak dostane přes 4 a půl tisíce eur, to je v přepočtu téměř 125 tisíc korun.

Předsedkyně senátu došla k závěru, že se vyšetřovatelé dopustili závažných chyb a v odůvodnění rozsudku je za to také ostře kritizovala. Osmnáctiletá dívka, která cizince obvinila ze sexuálního obtěžování, si totiž na policejní stanici mohla prohlédnout snímky ze silvestrovské noci ještě před tím, než ji policisté vyslechli. Podle soudu tento postup ovlivnil vzpomínky svědkyně na události oné noci.

Německé vládní strany chtějí zjednodušit odsun trestaných běženců

Číst článek

Různé útoky během Silvestra hlásili němečtí občané v několika městech – nejvíce v Kolíně nad Rýnem. Policie tam přijala více než tisícovku trestních oznámí, asi 500 z nich kvůli trestným činům sexuální povahy. Některé případy skončily u soudu, drtivá většina z nich se ale týkala drobných krádeží.

V případech sexuálních útoků bylo velmi problematické dokázat, kdo konkrétně byl viníkem. Cizinci totiž útočili ve skupinách, napadené dívky jim často neviděly do tváře, a když, tak to bylo za tmy a těžko pak konkrétní muže rozpoznávaly.

Dva muže potrestal soud v Düsseldorfu. Jednoho Maročana poslal za sexuální obtěžování do vězení na rok a sedm měsíců. Bangladéšan, který osahával ženy a jednu k tomu okradl, dostal 22 měsíců.

Tea Parkanová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme