Clintonová: Za mou porážku ve volbách může ředitel FBI

Poražená demokratická kandidátka Hillary Clintonová obvinila ředitele Federálního úřadu pro vyšetřování (FBI), že za její prohru může dopis, který odeslal kongresu. Řekla to v konferenčním hovoru s největšími přispěvateli své kampaně. Podle agentury Reuters to uvedli dva účastníci.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Hillary Clintonová na sjezdu Demokratické strany | Foto: Disney, flickr.com, CC BY-ND 2.0, ABC Television Group

Clintonová se od středečního vystoupení, v němž uznala porážku, držela stranou. V telefonické konferenci se svými příznivci podle dvou účastníků řekla, že její kampaň a strana shromáždily 900 milionů dolarů (asi 22,4 miliardy korun) od více než tří milionů individuálních dárců.

Prohlásila také, že ředitel FBI James Comey ji poškodil, když se rozhodl jen pár dnů před volbami odeslat dopis Kongresu, že se ji začal znovu vyšetřovat, zda se nedopustila špatného zacházení s tajnými informacemi, když jako ministryně zahraničí v letech 2009 až 2012 používala pro elektronickou poštu soukromý server. O týden později Comey prohlásil, že není důvod političku stíhat, ale škoda prý už byla napáchaná.

Clintonová promluvila: Amerika je rozdělná, doufám v úspěšného Trumpa

Číst článek

Clintonová usoudila, že Trump dokázal využít obě Comeyho prohlášení k útokům proti ní. To, že byla z podezření nakonec očištěna, podle Clintonové jen posílilo přesvědčení Trumpových stoupenců, že systém je zmanipulovaný v její prospěch, a zmobilizovalo je to, aby šli volit.

Clintonová vedla ve většině předvolebních průzkumů a byla považována za favoritku souboje o Bílý dům. Volby však vyhrál republikánský uchazeč Donald Trump, což šokovalo mnoho lidí a vyvolalo rozsáhlé protesty.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme