Čtyři lidé nepřežili nehodu v největším australském zábavním parku, zahynuli na divoké řece

Při neštěstí v zábavním parku Dreamworld na východě Austrálie přišli v úterý o život čtyři lidé - dva muži a dvě ženy. Podle mluvčí parku tragédii způsobila závada na atrakce simulující peřeje.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nehodu na atrakci v zábavním parku nepřežili 4 lidé | Foto: Reuters

Park Dreamworld leží v turisticky populární oblasti Austrálie u pobřeží ve státě Queensland a v provozu je od 80. let. Provozovatelé ho po celou středu nechají zavřený.

Atrakce, kde se nehoda stala, nabízí lidem sjetí umělých peřejí v kruhovém člunu pro šest osob. Záchranář Gavin Fuller, který v parku zasahoval, médiím řekl, že v havarovaném člunu byli čtyři lidé. Dva z něj porucha vymrštila a zbylí zůstali připoutáni uvnitř. Zatím není jasné, zda se osoby, které zůstaly v raftu, dostaly i s plavidlem pod vodu, nebo zda je zachytilo soukolí strojů.

Zaměstnanci parku poskytli sice první pomoc, ale zranění, která čtveřice utrpěla, byla smrtelná. Policie teď vyslýchá svědky a prověřuje jízdu raftu na bezpečnostních kamerách. Ředitel parku Craig Davidson řekl, že je podnik "šokován a zarmoucen" a soucítí s rodinami mrtvých.

Australský premiér Malcolm Turnbull novinářům oznámil, že případ nechá podrobně vyšetřit. „Zábavní parky jsou místem, kde se mají rodiny bavit a prožít štěstí, ne tragédii," citovala ho agentura AP.

Dreamworld je největším zábavním parkem v Austrálii. Jeho vlastníkem je společnost Ardent Leisure Group, jejíž akcie v reakci na zprávu oslabily o sedm procent.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější:

Nejčtenější na Facebooku

Nejčtenější na Twitteru