Další oběti v Aleppu. Nejméně 25 lidí zemřelo při bombardování povstalecké části města

Při bombardování východní části města Aleppo, kterou ovládají povstalci bojující proti vládním jednotkám Bašára Asada, zemřelo nejméně 25 civilistů, tvrdí Syrská organizace pro lidská práva, která situaci monitoruje z Velké Británie.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Bombardování Aleppo | Foto: Reuters

Město bylo podle zpravodaje agentury AFP bombardováno od desáté hodiny ráno místního času (9 hodin SEČ).

Od roku 2012 je syrské město Aleppo rozděleno na povstaleckou východní část a západní část věrnou vládě prezidenta Bašára Asada. Rusko se jako spojenec Damašku podílelo na útocích na povstalce, kteří brání východní část města a odmítají z něj odejít. Moskva ale tvrdí, že už bezmála měsíc pozice rebelů v Aleppu nebombardovala.

Rusko obnovilo bombardování syrských provincií Idlíb a Homs. Poprvé použilo i letadlovou loď

Číst článek

Západní země a aktivisté z organizací na ochranu lidských práv v povstalci držených oblastech obviňují syrské a ruské letectvo z toho, že cíleně útočí na nemocnice, fronty před pekárnami či další civilní infrastrukturu.

Bombardování Aleppo | Foto: Reuters

Ve východní části Aleppa je podle OSN asi 270 tisíc civilistů a zhruba osm tisíc povstalců, kteří usilují o svržení prezidenta Bašára Asada. Minulý týden OSN upozornila, že v oblasti rozdala poslední příděly potravin a že někteří z tamních obyvatel nedostali humanitární pomoc už od července.

Bombardování Aleppo | Foto: Reuters

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme