Další problém Samsungu. V USA evakuovali letadlo kvůli doutnajícímu mobilu

Americké aerolinky Southwest Airlines musely evakuovat letadlo kvůli doutnajícímu telefonu od společnosti Samsung. Ve čtvrtek o tom informovala agentura AP.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Mobil, který způsobil evakuaci - Samsung Galaxy Note 7. | Foto: Reuters

Podle televize BBC šlo o telefon typu Galaxy Note 7. Právě u těchto zařízení řeší jihokorejská firma v posledních týdnech problémy s přehříváním baterií.

Samsung už dříve majitele telefonů Galaxy Note 7 vyzval, aby vadné přístroje vyměnili za jiné nebo si nechali proplatit škodu.

Společnost teď ale potřebuje zjistit, jestli na palubě letadla Southwest Airlines začal doutnat už vyměněný smartphone v opravené verzi, která je opět v prodeji, nebo starý vadný typ telefonu.

"Dokud se nám nepodaří postižený telefon získat a prověřit, tak nemůžeme potvrdit, že tento incident způsobil nový Note7. Spolupracujeme ale s úřady i leteckou společností Southwest, abychom zařízení získali co nejdříve. Jakmile přístroj prověříme, poskytneme další informace," říká Ondřej Koubek, PR manažer Samsung Electronics Czech and Slovak

Dosud totiž o výměnu nepožádali všichni uživatelé a vadné baterie v mobilech už způsobily několik požárů. Francouzské aerolinky Air France proto pasažérům cestování s Galaxy note 7 zakázaly úplně. Jiné vyžadují vypnutí zařízení.

Samsung zastavuje prodej smartphonů Galaxy Note 7, kvůli problémům s bateriemi

Číst článek

Marie Machytková, Ondřej Patrovský Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme