Druhý den po smrti Castra. Truchlení na Kubě pokračuje, zakázali koncerty i alkohol

Zatímco Kubánci v exilu smrt Fidela Castra slaví, občané na Kubě truchlí. V zemi podle zpravodaje agentury Reuters platí devítidenní státní smutek. Úřady také zrušily všechny koncerty a zakázaly prodej alkoholu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Kuba truchlí po smrti Fidela Castra | Foto: Reuters

Příznivci bývalého prezidenta, který zemi vládl padesát let, pořádají v největších městech shromáždění. Jejich vztah k Fidelu Castrovi popsal Julio, který v Havaně studuje práva, na stejné fakultě kde studoval i slavný revolucionář.

Legenda Fidel

„Mladí Kubánci zcela bez pochyby zcela milovali. Chceme mu vzdát hold po svém, protože ho vnímáme jako součást naší fakulty. Fidel byl legendou. Fidel pro nás nikdy nezemře. Zůstává v našich srdcích tak, jako my nikdy neopustíme jeho hluboké myšlenky,“ popsal Julio oddanost Castrovi.

Mladí Kubánci zcela bezpochyby našeho vůdce milovali. Chceme mu vzdát hold po svém, protože ho vnímáme jako součást naší fakulty. Fidel byl legendou. Fidel pro nás nikdy nezemře. Zůstává v našich srdcích tak, jako my nikdy neopustíme jeho hluboké myšlenky.

Jakub Lucký Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme