Ekvádorci odstřihli Assange od internetu. Podle WikiLeaks kvůli Clintonové

Internetový aktivista Julian Assange údajně nemá od neděle připojení k internetu. WikiLeaks i přesto pokračují ve zveřejňování e-mailů, které se týkají kandidátky na americkou prezidentku Hillary Clintonové.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Julian Assange na archivním snímku ze srpna 2014 | Foto: Reuters

Aktivista Julian Assange přišel o připojení k internetu. Organizace WikiLeaks, kterou Assange založil, z odpojení obvinila Ekvádor, informovala agentura Reuters. Na ambasádě jihoamerické země v Londýně Assange pobývá už přes čtyři roky.

„Můžeme potvrdit, že Ekvádor odpojil Assangeovo připojení k internetu v neděli krátce po publikování projevů Hillary Clintonové pro společnost Goldman Sachs,“ uvedla organizace WikiLeaks v oficiálním prohlášení. Na svém twittrovém profilu také informovala, že „aktivovala náhradní plány.“ Podle Reuters je hlavním správcem profilu na síti právě Assange.

Před americkými volbami WikiLeaks zveřejní důležité informace o kampaních, oznámil Assange

Číst článek

Ekvádorská vláda odpojení od internetu odmítla komentovat, potvrdila ale, že Assangeovi bude i nadále poskytovat azyl. Ekvádorský prezident Rafael Correa ale nedáno prohlásil, že v amerických prezidentských volbách podporuje Hillary Clintonovou, kterou zná osobně.

Právě portál WikiLeaks se v posledních měsících stal největším zdrojem uniklých e-mailů, které se vážou ke kandidatuře Clintonové. I navzdory Assangeovu odpojení od internetu zveřejnil portál v pondělí další e-maily Johna Podesty, šéfa kampaně Hillary Clintonové.

Eva Mošpanová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme