Facebook bojuje ve Francii proti dezinformacím. Před volbami zrušil na 30 tisíc falešných účtů

Jen pár dní před prezidentskými volbami, které se ve Francii uskuteční 23. dubna, Facebook v zemi zrušil zhruba 30 tisíc falešných účtů. Společnost tak chce před volebním kláním zamezit šíření spamu a falešných informací. Pomoci v odhalování nepravých uživatelů jí má vylepšený program.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Logo společnosti Facebook

„Vylepšili jsme způsob, jak lépe rozeznat falešné účty, posuzováním způsobů, jak fungují – bez toho, abychom posuzovali samotný obsah," popsal krok manažer Facebooku Shabnam Shaik na firemním blogu. Společnost také oznámila, že se při rušení tisíců falešných účtů zaměřila zejména na účty s vysokou aktivitou a velkým publikem.

Podle agentury Reuters, která informaci přinesla, jde o zatím jeden z nejostřejších kroků sociální sítě vůči účtům, které porušují její pravidla. Facebook už ve Francii spolupracuje s fact-checkingovými stránkami a nástroji, aby před volbami zabránila šíření lží nebo nepřesných informací.

Populární sociální síť čelí v poslední době kritice několika evropských států v čele s Německem. Facebooku vyhrožují pokutami, pokud nedokáže zamezit šíření extremistické propagandy a lží na svých stránkách.

Nejspíš proto ve čtvrtek sociální síť zveřejnila v nejčtenějších německých denících také velké inzeráty, které čtenářům radily, jak rozpoznat zavádějící a falešné informace. Německo čekají volby letos na podzim.

Kromě šíření dezinformací je cílem společnosti zastavit i účty, které produkují spam kvůli zisku. Facebook tak pátrá po vzorcích, které ji upozorní na opakované zveřejňování stejného obsahu, nebo nápadný nárůst v počtu zaslaných zpráv.

moš Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme