Facebook bojuje ve Francii proti dezinformacím. Před volbami zrušil na 30 tisíc falešných účtů

Jen pár dní před prezidentskými volbami, které se ve Francii uskuteční 23. dubna, Facebook v zemi zrušil zhruba 30 tisíc falešných účtů. Společnost tak chce před volebním kláním zamezit šíření spamu a falešných informací. Pomoci v odhalování nepravých uživatelů jí má vylepšený program.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Logo společnosti Facebook

Logo společnosti Facebook

„Vylepšili jsme způsob, jak lépe rozeznat falešné účty, posuzováním způsobů, jak fungují – bez toho, abychom posuzovali samotný obsah," popsal krok manažer Facebooku Shabnam Shaik na firemním blogu. Společnost také oznámila, že se při rušení tisíců falešných účtů zaměřila zejména na účty s vysokou aktivitou a velkým publikem.

Podle agentury Reuters, která informaci přinesla, jde o zatím jeden z nejostřejších kroků sociální sítě vůči účtům, které porušují její pravidla. Facebook už ve Francii spolupracuje s fact-checkingovými stránkami a nástroji, aby před volbami zabránila šíření lží nebo nepřesných informací.

Populární sociální síť čelí v poslední době kritice několika evropských států v čele s Německem. Facebooku vyhrožují pokutami, pokud nedokáže zamezit šíření extremistické propagandy a lží na svých stránkách.

Nejspíš proto ve čtvrtek sociální síť zveřejnila v nejčtenějších německých denících také velké inzeráty, které čtenářům radily, jak rozpoznat zavádějící a falešné informace. Německo čekají volby letos na podzim.

Kromě šíření dezinformací je cílem společnosti zastavit i účty, které produkují spam kvůli zisku. Facebook tak pátrá po vzorcích, které ji upozorní na opakované zveřejňování stejného obsahu, nebo nápadný nárůst v počtu zaslaných zpráv.

moš Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme