FBI objevila nové e-maily Clintonové už před několika týdny, tvrdí zdroje blízké vyšetřování

Podle deníku The Washington Post věděli američtí vyšetřovatelé o nových e-mailech demokratické kandidátky na prezidentku USA mnohem déle, než se dosud předpokládalo.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Maraton amerických primárek je u konce. Hillary Clintonová zvítězila ve Washingotonu | Foto: Reuters

Agenti amerického Federálního úřadu pro vyšetřování údajně věděli o nových e-mailech Hillary Clintonové několik týdnů, svého nadřízeného o nich ale neinformovali. Píše o tom americký deník The Washington Post s odkazem na zdroje blízké vyšetřování

Úřad oznámil Kongresu v pátek, že prozkoumá další nově objevené e-maily Clintonové. Ta je odesílala ze soukromé elektronické pošty ještě jako ministryně zahraničí a FBI znovu vyšetřuje, jestli tím nemohla ohrozit bezpečnost Spojených států.

FBI objevil u Clintonové nové e-maily. Prozkoumáme, jestli nejsou tajné, oznámil

Číst článek

Podle samotné Clintonové je podezřelé, že se taková nekonkrétní informace od FBI objeví jen pár dní před americkými volbami. Podobný názor má i šéf amerického Senátu Harry Reid, který zaslal dopis řediteli FBI Jamesi Comeymu. V něm ho podezřívá z porušení zákona, který zakazuje vysokým činitelům ovlivňovat s pomocí své funkce volby. Šéf FBI má podle něj úzké vazby na republikána Donalda Trumpa a jeho poradce.

Aféra s e-maily vypukla v březnu loňského roku. FBI tehdy prošla zprávy od Clintonové a nenašla nic nezákonného. Kauzu neustále připomíná protikandidát Clintonové Donald Trump.

Pavlína Nečásková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme