FBI prověřila nové e-maily Hillary Clintonové. Stíhat ji nebudeme, oznámil šéf úřadu

Nově nalezené e-maily Hillary Clintonové z doby, kdy vedla americkou diplomacii, neukazují na žádné porušení zákonů. Federální úřad pro vyšetřování proto neplánuje demokratickou prezidentskou kandidátku stíhat. Americkému Kongresu to v neděli oznámil šéf FBI James Comey.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Poslední debata kandidátů na amerického prezidenta Hillary Clintonové a Donalda Trumpa | Foto: Reuters

Mluvčí Hillary Clintonové na twitteru uvedla, že štáb demokratické kandidátky jiný verdikt od FBI ani nečekal.

FBI už v červenci dospěla k závěru, že Clintonová používáním soukromého e-mailu pro pracovní účely jako ministryně zahraničí neporušila zákon, ačkoli si počínala krajně nedbale.

Šéf federálního úřadu James Comey ale minulý týden v pátek oznámil Kongresu nález nového balíku pracovní elektronické pošty, kterou Clintonová odesílala proti pravidlům ze svého soukromého poštovního účtu.

Nové e-maily nalezli vyšetřovatelé v počítači Anthonyho Weinera, manžela blízké spolupracovnice demokratické kandidátky Humy Abedinové. O Weinera se policie zajímá kvůli jeho obscénní komunikaci s patnáctiletou dívkou.

Svým prohlášením ale Comey vyvolal kritiku proti federální agentuře kvůli možnému ovlivnění voleb. Clintonová, která do té doby o několik procentních bodů vedla nad svým rivalem Donaldem Trumpem, vedoucí pozici ztratila a v průzkumech ji předstihl realitní magnát. Nyní průzkumy ukazují, že Clintonová v předvolebním boji opět mírně vede.

Kvíz: Vše okolo voleb prezidenta USA. Projdete cestou do Bílého domu?

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme