Hurikán Matthew se přesouvá podél floridského pobřeží. V ohrožení jsou Georgia a Jižní Karolína

Hurikán Matthew postupuje podél floridského pobřeží. Podle meteorologů jde o nejsilnější bouři za poslední dekádu, která by mohla Spojené státy zasáhnout. Ačkoliv přírodní živel zeslábl na stupeň tři z pětibodové stupnice, stále jde o vážnou hrozbu. V ohrožení jsou teď hlavně státy Georgia a Jižní Karolína.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nyní Matthew míří k jihovýchodnímu pobřeží Spojených států a nad Floridu by měl dorazit v noci na pátek místního času. | Foto: ČTK

Florida a státy Georgia nebo Jižní Karolína zažily masovou evakuaci, která se dotkla až 3 milionů lidí. Hurikán ale zatím zůstává mimo pevninu a míří na sever podél floridského pobřeží.

Přehrát

00:00 / 00:00

Situaci ve Spojených státech sleduje reportérka Lenka Kabrhelová

V noci se zásahu vyhnul jih poloostrova, takže milionová města jako Miami a Fort Lauderdale zůstala ušetřena. Pevninu teď ale bičují silné deště a vítr, což způsobilo i krach dodávek energie. Bez elektřiny je teď 600 tisíc domácností.

Obavy z přírodního živlu mají hlavně obyvatelé států Georgia a Jižní Karolína. Hurikán by tam mohl způsobit rozsáhlé záplavy.

Mnoho lidí naštěstí poslechlo výzvy úřadů a s předstihem se evakuovalo do bezpečí. Guvernér Floridy Rick Scott upozorňoval, že hurikán má sílu zabíjet. Řekl, že pokud lidé zůstávají v pobřežních oblastech, vydávají se na pospas záhubě, protože jim záchranáři nebudou schopni pomoct.

Počet obětí hurikánu Matthew na Haiti roste. Média informují až o 572 mrtvých

Číst článek

K výzvě se připojil i prezident Obama a dodal, že nebezpečí zatím nijak nepolevilo.

Hurikán Matthew navíc ochromil leteckou dopravu na jihovýchodě Spojených států. Na Floridě, v Georgii a Jižní Karolíně bylo zrušeno už 4500 letů.

Lenka Kabrhelová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme