Irácká armáda zahájila bitvu v mosulských ulicích, kontroluje už východní okraj města

Bitva o jedno z největších měst Iráku pokračuje. Islámští radikálové mají slabou obranu, ale nevzdávají se a získali město Širkát jižně od Mosulu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Tank irácké armády během bojů v Mosulu | Foto: Reuters

Irácká armáda má pod kontrolou východní okraje Mosulu. Podle některých informací už vojáci dobyli i první městskou čtvrť. Iráčtí velitelé očekávají rychlý postup až k řece Tigridu, která město rozděluje.

Džihádisté se podle armádních odhadů stáhnou na jeho západní břeh. Islámský stát má prý v Mosulu slabší obranu než třeba v loni dobytém Ramádí na západě země.

"Teď stojíme před ranou do Mosulu. To znamená, že naše jednotky vstoupily do samotného města a tím začíná bitva v mosulských ulicích. Dobudeme celé město, musíme přitom ale řešit bezpečí civilistů," uvedl jeden z velitelů irácké armády Tálib Šaghátí.

Bitva o Mosul pokračuje. Bojujte proti nepřátelům Boha, vyzval vůdce Islámského státu

Číst článek

Džihádisté Islámského státu se ale nevzdávají. Jižně od Mosulu se zmocnili města Širkát a při útoku zabili sedm iráckých vojáků a příslušníků šíitských milicí. Vůdce organizace Islámský stát Abú Bakr Bagdádí jakékoliv stažení svých ozbrojenců z Mosulu vylučuje, jak zaznělo na jeho nedávno zveřejněné nahrávce.

Štěpán Macháček Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme