Islámské manželství znevýhodňuje ženu, napsala slovenská policie. Týrání pokládá jen za přestupek

Generální prokuratura na Slovensku prošetřuje konání tamní policie. Ta zlehčila případ týrání ženy proto, že konvertovala k islámu a vzala si muslima.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

domácí násilí, strach, pěst | Foto: Fotobanka Pixabay

„Islámské manželství a zákon o rodině znevýhodňují ženu různými způsoby,“ tak odůvodnila v roce 2012 policie na Slovensku své rozhodnutí označit nahlášené domácí násilí pouze za přestupek. Upozornila na to koncem září slovenská televize JOJ. Rozhodnutím se nyní zabývá okresní prokuratura v Bratislavě.

Případ se týká manželství Slovenky s mužem saúdskoarabského původu, v průběhu kterého se žena dohromady třikrát obrátila na policii s tím, že jí muž ubližuje.

Podle odůvodnění policie ale oznamovatelka dobrovolně konvertovala k islámu a „fakticky přijala náboženské a společenské zvyklosti muslimské části populace.“ Zdůvodnění označil slovenský generální prokurátor Jaromír Čižnár prostřednictvím své mluvčí za „obludné“. Muž je v současnosti ve vazbě, v případě překázání týrání mu hrozí až patnáct let za mřížemi.

Nenechte si ubližovat! Obětí domácího násilí je každá šestá žena

Číst článek

Podle deníku Pravda se s překlasifikováním trestného činu týrání pouze na přestupek setká na Slovensku zhruba každá čtvrtá týraná žena. Deník zároveň odkázal na případ z počátku roku, kdy násilník zastřelil dlouhodobě týranou ženu. Generální prokurátor Jaromír Čižnár tehdy upozornil na to, že policie případy týrání podceňuje a snaží se ženy přesvědčit, že se nic závažného neděje.

moš Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější:

Nejčtenější na Facebooku

Nejčtenější na Twitteru