Islámský stát se nevzdává. Dobyl už polovinu iráckého města Rutba a útočil i na Kirkúk

Takzvaný Islámský stát obsadil už polovinu západoiráckého města Rutba. Potvrdily to irácké bezpečnostní zdroje. Džihádisté tak dávají najevo, že mosulská operace spojenců nemusí být jejich koncem.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Bojovníci takzvaného Islámského státu | Foto: flickr.com, CC BY 2.0, Day Donaldson

S menším úspěchem zaútočili bojovníci Islámského státu v posledních dnech také na město Kirkúk na severu Iráku. Z města musí po útoku odejít stovky sunnitských arabských rodin, které našly ve městě útočiště.

Irácká armáda se blíží k Mosulu. Turecko se ofenzivy neúčastní, popírají tvrzení Ankary

Číst článek

Nevládní organizace tvrdí, že je vyhánějí tamní kurdské jednotky, protože právě mezi utečenci se zřejmě útočníci skrývali. Lidé ale prchají také z vesnic v okolí Mosulu, které dosud ovládal Islámský stát.

„Je to nesmírně těžké. Celý život strávíte stavěním, rok po roce, cihlu k cihle, a pak o všechno přijdete během jediné minuty. Postavit se to dá nakonec znovu, ale vaše mrtvé syny už vám nikdo nevrátí,“ řekl Abú Fawáz, který také musel před boji uprchnout ze své vesnice.

Štěpán Macháček Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme