Ivana Trumpová chce být americkou velvyslankyní v Česku. Navrhnu to exmanželovi, říká

Bývalá žena nově zvoleného prezidenta USA Donalda Trumpa Ivana se chce vrátit do České republiky a přitom pomoci své nové zemi, napsal list The New York Post. Chtěla by se stát velvyslankyní USA v České republice.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ivana Trumpová na Ještědu. Archivní snímek. | Foto: Petr Gerhardt

List The New York Post také napsal, že miliardářova první choť to už Trumpovi sama řekla. „Byla by to skvělá volba!“ uvedl v reakci mluvčí českého prezidenta Miloše Zemana Jiří Ovčáček na twitteru. Trump se ujme nejvyššího úřadu v lednu.

„Navrhnu, abych se stala velvyslankyní v České republice,“ citoval list sedmašedesátiletou Ivanu Trumpovou. „Jsem odtud, čeština je má mateřština a každý mě zná. Jsem dost známá ve světě, nejen v Americe. Napsala jsem tři knížky a přeložili je v 40 zemích do 25 jazyků. Jsem známá jako Ivana, fakt se nepotřebuju jmenovat Trumpová,“ dodala.

5 věcí, které definovaly život i prezidentskou kampaň Donalda Trumpa

Číst článek

Ujistila také, že Trumpově nynější manželce Melanii nezávidí nastávající roli první dámy.

Zlínská rodačka Ivana Trumpová, za svobodna Zelníčková, se za Trumpa provdala v roce 1977, tehdy to pro ni bylo druhé manželství a pro magnáta první. Rozvedli se v roce 1992 a o rok později si Trump vzal Marlu Maplesovou, se kterou se po šesti letech rovněž rozvedl. Jeho současná žena a budoucí první dáma USA je Melania původem ze Slovinska.

Sedmašedesátiletá Trumpová byla vdaná čtyřikrát, naposledy za italského modela. S Trumpem má tři děti - Donalda, Ivanku a Erica.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme