Jak se mají Romové v Evropě? EU zveřejní studii o jejich situaci

Evropská unie zveřejní nejnovější studii o situaci Romů. V minulosti v ní upozorňovala na problémy s chudobou a diskriminací, a to i v České republice.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Patoracké praní prádla | Foto: Jana Šustová

Velká část Romů v Evropě se stále potýká s chudobou, nedostatečným vzděláním a rasovou diskriminací. Takto hodnotí situaci romské menšiny Agentura Evropské unie pro základní práva ve svých v posledních zprávách. V Bruselu v úterý představí tu nejnovější, která vznikla na základě průzkumu mezi více než 30 tisíci Romy. Jednou ze zemí, kde agentura průzkum prováděla, byla i Česká republika.

Před několika roky označila unijní agentura české Romy dokonce za nejdiskriminovanější menšinu v Evropské unii. Problémům ale podle ní čelí Romové v celé evropské osmadvacítce.

Expert této organizace na romskou problematiku Michail Beis upozornil, že práci má v Evropě méně než třetina Romů. To vede k nárůstu jejich chudoby, ke zhoršování podmínek jejich bydlení a k dalšímu sociálnímu vyloučení příslušníků této menšiny.

Filip Nerad Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme