Jako první zahraniční politik jednal s Trumpem Nigel Farage. Britské premiérce se to nelíbí

V britské vládě se rozhořel spor o to, jak by londýnská administrativa měla navázat co nejlepší kontakt s Donaldem Trumpem. Premiérka Theresa Mayová odmítá, aby jako prostředník působil Nigel Farage. Bývalý předseda strany UKIP má s nově zvoleným americkým prezidentem výborné vztahy a v sobotu se s ním setkal jako vůbec první zahraniční politik.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nigel Farage na návštěvě Donalda Trumpa v Trump Tower. | Zdroj: Reuters

Donald Trump Nigela Farage podpořil před referendem o vystoupení Británie z Evropské unie. Dlouholetá nejvýraznější tvář populistického UKIPu zase na oplátku republikánskému kandidátovi pomohla v jeho předvolební kampani.

K víkendovému jednání obou politiků britská premiérka Mayová ale vzkázala, že Farage coby prostředníka nepotřebuje a že má její tým vlastní přímé vazby na Donalda Trumpa. Ministerská předsedkyně také měla členům vlády zakázat s Faragem o budoucnosti vztahů se Spojenými státy mluvit. S postojem Mayové ale podle Telegraphu údajně nesouhlasí někteří členové jejího kabinetu. Ti tvrdí, že Downing Street nemá žádnou strategii pro jednání s novou americkou administrativou.

První gratulace z Evropy. Trumpovi blahopřáli Le Penová, Wilders či Farage

Číst článek

Trump a Farage se potkali v sobotu v Trumpově mrakodrapu Trump Tower. Podle Reuters před setkáním vzkázal britský politik přítomným reportérům, že je pouze turista. V ten samý den se Farage na Twitteru podělil i o momentku s nově zvoleným prezidentem. „Byla pro mě čest strávit čas s Donaldem Trumpem. Byl uvolněný a plný dobrých nápadů. Jsem si jistý, že bude dobrým prezidentem,“ napsal k fotce politik.

Jiří Hošek, Eva Mošpanová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme