Japonce pobouřilo kluziště se zamrzlými mrtvými rybami. Za zvířata uspořádají vzpomínkový obřad

Zábavní park na západě Japonska vyvolal vlnu kritiky kvůli kluzišti, kde skrz led prosvítalo na 5000 mrtvých ryb. Provozovatelé atrakce uvedli, že chtěli u bruslařů navodit pocit, že se pohybují po zamrzlém oceánu. Zdůraznili rovněž, že ryby byly do ledu uloženy již usmrcené, a nebyly v něm pohřbeny zaživa. Park se za nevhodnou atrakci omluvil a kluziště uzavřel.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Zábavní park na západě Japonska vyvolal vlnu kritiky kvůli kluzišti, kde skrz led prosvítalo na 5000 mrtvých ryb | Foto: bbc.co.uk

Kluziště bylo v zábavním parku Space World ve městě Kitakjúšú otevřeno 12. listopadu. Bruslařský okruh o délce 250 metrů se měl podle provozovatelů stát "neslýchanou atrakcí" i díky 25 druhům různých ryb na modrém podkladě, které měly navozovat dojem, že plavou pod ledem.

Na facebookové stránce zábavního parku byly vystaveny fotografie, na nichž jsou vidět ryby s otevřenými tlamami zpola zamrzlé do ledu. Na dalších snímcích byly ryby poskládané do ledu tak, aby tvořily různé obrazce - kupříkladu šipku či nápis HELLO.

Zdůraznili rovněž, že ryby byly do ledu uloženy již usmrcené, a nebyly v něm pohřbeny zaživa | Foto: bbc.co.uk

'Nemají úctu k životu'

Na některých fotografiích byli také v ledu další mořští živočichové jako krabi či rejnoci, ačkoli park uvedl, že šlo pouze o zvětšené obrázky mořské fauny. Ryby byly prý koupeny na rybím trhu a byly nevhodné ke konzumaci.
Řada diskutérů na internetu reagovala rozhořčeně.

rovozovatelé atrakce uvedli, že chtěli u bruslařů navodit pocit, že se pohybují po zamrzlém oceánu | Foto: bbc.co.uk

"Chudáci ryby," stálo v jednom z komentářů. "Zneužívat zvířata pro pobavení je špatné," psal jiný uživatel, zatímco další dodal, že provozovatelé "nemají úctu k životu."

Japonsko zarazilo vznik rezervace pro velryby. S dalšími 'lovci' hlasovalo proti

Číst článek

Představitel parku zpravodajskému serveru BBC News řekl, že kluziště bylo v neděli uzavřeno a ryby budou z ledu odstraněny. "Plánujeme vrátit kluziště do normálního stavu," prohlásil. Datum znovuotevření není jasné, mělo by to být ale "někdy v průběhu prosince".

Generální ředitel Tošimi Takeda prohlásil, že za ryby bude uspořádán vzpomínkový obřad.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme