Jihokorejská prokuratura chce vyslechnout prezidentku. Odstupte, vyzývají ji demonstranti v ulicích

Jihokorejská prokuratura chce vyslechnout prezidentku Pak Kun-hje v souvislosti s jejím politickým skandálem, kvůli kterému vyšly v sobotu do ulic Soulu statisíce. Podle tamní agentury Jonhap se vyšetřovatelé snaží zjistit, jestli prezidentka pod vlivem své blízké přítelkyně Čche Son-sil nutila šéfy velkých firem k finančním darům pro neziskové nadace.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Policie už kvůli případu vyslechla i ředitele velkých společností Hyundai Motor a Korean Air Lines a provedla razie v centrále společnosti Samsung. Prezidentka Pak Kun-hje už dřív řekla, že s vyšetřovateli bude spolupracovat. Podle ústavy ji ale nemůžou trestně stíhat.

Miny a hlasitá hudba. Na nejstřeženější hranici světa se Jižní Korea s KLDR navzájem provokují

Číst článek

V hlavním městě Soulu mezitím lidé už třetí týden demonstrují za její odstoupení. Protesty nezmírnil ani slib, že se podělí o moc s opozicí.

V sobotu se v ulicích jihokorejské metropole znovu shromáždily statisíce lidí. Při průchodu centrem města se přiblížili jen na několik bloků od rezidence hlavy státu.

Skandál připravil prezidentku o veškerou podporu. Podle průzkumu ji podporuje jen pět procent obyvatel.

Proti jihokorejské prezidentce Pak Kun-hje v Soulu demonstrovaly statisíce lidí | Foto: Reuters

Iva Kestřánková, mah Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme