Jihokorejská prokuratura chce vyslechnout prezidentku. Odstupte, vyzývají ji demonstranti v ulicích

Jihokorejská prokuratura chce vyslechnout prezidentku Pak Kun-hje v souvislosti s jejím politickým skandálem, kvůli kterému vyšly v sobotu do ulic Soulu statisíce. Podle tamní agentury Jonhap se vyšetřovatelé snaží zjistit, jestli prezidentka pod vlivem své blízké přítelkyně Čche Son-sil nutila šéfy velkých firem k finančním darům pro neziskové nadace.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Policie už kvůli případu vyslechla i ředitele velkých společností Hyundai Motor a Korean Air Lines a provedla razie v centrále společnosti Samsung. Prezidentka Pak Kun-hje už dřív řekla, že s vyšetřovateli bude spolupracovat. Podle ústavy ji ale nemůžou trestně stíhat.

Miny a hlasitá hudba. Na nejstřeženější hranici světa se Jižní Korea s KLDR navzájem provokují

Číst článek

V hlavním městě Soulu mezitím lidé už třetí týden demonstrují za její odstoupení. Protesty nezmírnil ani slib, že se podělí o moc s opozicí.

V sobotu se v ulicích jihokorejské metropole znovu shromáždily statisíce lidí. Při průchodu centrem města se přiblížili jen na několik bloků od rezidence hlavy státu.

Skandál připravil prezidentku o veškerou podporu. Podle průzkumu ji podporuje jen pět procent obyvatel.

Proti jihokorejské prezidentce Pak Kun-hje v Soulu demonstrovaly statisíce lidí | Foto: Reuters

Iva Kestřánková, mah Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme