Kolumbijská vláda zahájí mírové rozhovory s další povstaleckou skupinou ELN

Jedna z posledních kolumbijských povstaleckých skupin, ELN, zahájí mírové rozhovory s vládou. Zástupci obou stran oznámili, že jednání začne 27. října v ekvádorské metropoli Quitu. Vedení Armády lidového osvobození se zavázalo do té doby propustit dvě unesené osoby.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Kolumbijský prezident Juan Manuel Santos a šéf povstalecké skupiny FARC Timochenko po podpisu mírové dohody | Foto: Reuters

Jak oznámily společně obě strany po předběžném jednání ve Venezuele, rozhovory o ukončení konfliktu mají brát ohled na názor společnosti. Jednání mezi vládou a povstaleckou skupinou Armáda lidového osvobození známou pod zkratkou ELN začnou i přes nedávné referendum.

V něm voliči zamítli mírovou dohodu s největší kolumbijskou gerilou FARC. Právě za tento mírový proces přitom dostal kolumbijský prezident Juan Manuel Santos Nobelovu cenu míru. Santos po oznámení jednání s ELN prohlásil, že Kolumbijci se míru nevzdají.
Kolik unesených osob gerila ELN drží, není jasné. Kromě dvou ozbrojených povstaleckých skupin v zemi působí ještě zločinecké gangy zvané Bacrim a pozůstatky paramilitantních skupin.

ČRo, David Koubek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme