Konec sítě LinkedIn v Rusku. Úřady ji zablokovaly s tím, že porušila ruský zákon

Rusko začalo blokovat internetové stránky sociální sítě LinkedIn. Podle agentury Reuters požádal poskytovatele internetového připojení o zablokování těchto stránek hlavní ruský cenzurní úřad.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Sociální síť LinkedIn | Foto: Reuters

LinkedIn má v Rusku víc než šest milionů registrovaných uživatelů. Ruské úřady ale tvrdí, že porušil zákon o uchování osobních údajů. Podle agentury Reuters jde o útok na sociální sítě v Rusku, které v posledních letech stále víc zpřísňuje kontrolu nad internetem.

Moskevský soud první instance rozhodl o zablokování stránek LinkedIn už v srpnu. Rozhodnutí ale nebylo platné, protože se proti němu společnost odvolala. Minulý týden ale rozhodnutí potvrdil odvolací městský soud.

Hacker zadržený v Česku zaútočil na LinkedIn, tvrdí ABC. Vydejte ho, naléhá Rusko

Číst článek

LinkedIn, který sídlí v USA, je první velkou sociální sítí, kterou ruské úřady zablokovaly. Podle nich mají weby, které obsahují osobní informace o ruských obyvatelích, operovat pouze na ruských serverech, což LinkedIn porušil.

Síť proto v Rusku přestane do 24 hodin fungovat. Kritici tohoto kroku ho chápou jako součást útoku na sociální sítě v zemi, která v posledních letech už tak internet příliš kontroluje.

Podle agentury Reuters ruský prezident Vladimir Putin odmítl do případu s LinkedIn jakkoliv zasahovat.

Martin Balucha, Daniela Brodcová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme