Kopou tunely a cvičí dětské vojáky. Džihádisté se připravují na obranu Mosulu

Bojovníci takzvaného Islámského státu zaminovali irácký Mosul, vykopali pod ním tunely a využívají děti jako agenty. S odvoláním na irácké a americké představitele o tom informovala agentura Reuters. Irácká armáda už několik měsíců připravuje ofenzivu proti IS v Mosulu, podle vlády by útok mohl brzy začít.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Bojovníci organizace Islámský stát v Iráku a Levantě v severoiráckém Mosulu | Foto: Reuters

Podle informací agentury Reuters džihádisté připravují sebevražedné atentátníky, umístili výbušniny pod mosty a znásobili hlídky.

Členové islámské radikální organizace si prý i oholili plnovousy, aby splynuli s ostatní obyvateli. Vykopali také tunely, často mění svá velitelská stanoviště a hrozí smrtí všem, kdo budou hovořit o ‚osvobození‘ Mosulu.

Ve městě je podle jednoho svědka vidět i osmileté děti s pistolemi. Dostaly za úkol získávat informace o občanech a předávat je IS.

„Pohled na to, jak se z mosulských dětí stávají budoucí teroristé, je srdcervoucí. Řekl jsem svému sedmiletému synovi vše o autismu a poučil ho, aby se vyhnul naverbování tím, že bude předstírat duševní chorobu," řekl svědek agentuře Reuters.

Islámský stát už ztratil polovinu svého území v Iráku. Co bude s Mosulem?

Číst článek

Humanitární organizace předpovídají velkou uprchlickou vlnu, v prvních dvou týdnech po zahájení bojů z Mosulu podle nich uprchne na 200 tisíc lidí.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme