Kosovská policie zabránila útokům IS. Teroristé chtěli napadnout i izraelské fotbalisty

Policie v Kosovu ve čtvrtek oznámila, že zabránila několika simultánním útokům Islámského státu, včetně atentátu na izraelský fotbalový tým v sousední Albánii.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Islámský stát kontroluje na svém území veškerou ekonomiku, zabavuje majetky i fungující továrny | Foto: Voice of America, Wikimedia Commons, Public domain

Agentura AP uvedla, že policisté zatkli 18 lidí v Kosovu a dalších šest v Albánii či Makedonii. V domech podezřelých osob a v ostatních prostorách policisté našli výbušniny, zbraně a elektronické vybavení.

Spolupráci buněk IS v Kosovu, Albánii a Makedonii podle policie zajišťovali dva Albánci, kteří jsou členy IS v Sýrii. Skupiny "měly jasné cíle, na koho a kdy zaútočit", uvádí policejní prohlášení.

Českou studentku, která pomáhala Kurdům, obvinili v Turecku z terorismu. Spolu s ní zadrželi i dalšího Čecha

Číst článek

Cílem se měl stát i izraelský fotbalový tým, který minulý víkend v Albánii hrál zápas kvalifikace o postup na světový šampionát. Kvalifikační zápas o účast na mistrovství světa v roce 2018 mezi fotbalisty Albánie a Izraele byl minulou sobotu z bezpečnostních důvodů přeložen ze Škodry na severozápadě Albánie do Elbasanu v centrální části země.

Fotbalový svaz důvod změny neuvedl, místní média však informovala o plánovaném teroristickém útoku před zápasem i během něj. Podle deníku Panorama byly zadrženy čtyři podezřelé osoby - na stadion ve Škodře prý chtěly pronést výbušniny.

Izraelský rozhlas pak oznámil, že zadržení byli napojeni na organizaci Islámský stát a chtěli zaútočit na izraelský tým. Zdroj agentury Reuters uvedl, že jejich cílem bylo vyvolat chaos.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme