Koukali na porno, nebo mluvili s rodinou. Vězni si z ukradených součástek tajně postavili počítače
Říká se, že pod svícnem je největší tma. O pravdivosti tohoto pořekadla se přesvědčili také ve věznici v americkém státě Ohio. Skupina vězňů si tam totiž smontovala počítače z ukradených součástek. Pobyt ve vězení si pak zpříjemňovali třeba nelegálně staženými filmy a pornografií. To všechno dozorcům před očima.
Počítače vězňům nepřinesl nikdo z venku. Chovanci pracovali v programu, který jim měl pomoci v budoucím začlenění do společnosti, přitom měli třídit počítačové díly určené k recyklaci.
Některé díly se jim podařilo ukradnout a později z nich postavit dva počítače. Ty připojili na síť ve věznici. Používali pro to hesla dozorců, která se jim podařilo odkoukat.
Dříve největší léčebna v USA, dnes chátrající kolos. Nemocnici v Georgii obklopují tisíce hrobů
Číst článek
Filmy a pornografie byly to nejmenší. Vězni stahovali taky návody na výrobu drog a výbušnin a dostali se i k databázi chovanců, ze které ukradli jejich osobní data. Komunikovali pak i s jejich příbuznými a podařilo se jim tak podvodně získat pět kreditních karet.
Ve dvou objevených počítačích pak technici nalezli celý hackerský arzenál. Programy na prolamování hesel, nástroje pro skrytí identity. Programů pro nelegální činnosti tam bylo značné množství. Některé z nich vězni dokonce napsali sami.
Za odhalením tajemství vězňů stojí vlastně náhoda. Jeden z dozorců, kterému skupina pěti vězňů odcizila přístupové údaje, totiž šel do důchodu. Proto si správci sítě podivné činnosti na serverech všimli.
V jedné z vězeňských místností dozorci našli za krytem schované počítače. Případ se stal už v roce 2015, úřady ho ale zveřejnily až nyní.