Kuba se loučí s Fidelem Castrem. V Santiagu vítají smuteční karavanu tisíce lidí

V Santiagu de Cuba pohřbí kubánského vůdce Fidela Castra. Kromě Kubánců a návštěvníků z celého světa budou na večerním smutečním shromáždění na Náměstí Revoluce přítomni také státníci z celého světa. Pohřeb začně hodinu po půlnoci našeho času.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Urna s popelem Fidela Castra | Foto: Reuters

Na jednom z náměstí v Santiagu, kudy projede konvoj, se scházejí už od rána místní obyvatelé i návštěvníci z Kuby a ze světa.

„Jsem Fidel“, opakuje davové heslo Isabela Álvarezová, učitelka ze Santiaga. Právě získala jednu kubánskou vlaječku a Castrův portrét, které tu rozdávají. Tvrdí, že bez Fidela by neměli školství ani zdravotnictví.

Takzvaná Karavana Svobody veze dřevěnou urnu se zpopelněnými ostatky Fidela Castra zakrytou kubánskou vlajkou a ve skleněné vitríně.

Urna s popelem Fidela Castra míří do Santiaga. V neděli ji uloží na tamním hřbitově

Číst článek

Konvoj projel 13 provinciemi a urazil na 500 kilometrů. Večer v 7 hodin místního času (hodinu po půlnoci našeho času) zahájí pohřební shromáždění Fidelův bratr a současný prezident Raúl Castro.

Kromě desítek tisíc lidí tu budou i zahraniční delegace, hlavy států přijedou hlavně z Latinské Ameriky nebo z Afriky.

Fidel Castro zemřel minulý týden, 25. listopadu, ve věku devadesáti let. Pohřben bude na santiagském hřbitově Svaté Ifigenie, kde leží i řada slavných Kubánců, včetně národního hrdiny Josého Martího.

David Koubek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme