Láduje do sebe drogy. Před debatou navrhuji test na narkotika, nařkl Trump Clintonovou

Republikán Donald Trump dnes obvinil svou soupeřku v prezidentských volbách Hillary Clintonovou z užívání narkotik. Navrhl, aby se oba před příští televizní debatou podrobili drogovému testu. "Láduje to do sebe, když zrovna neagituje," prohlásil Trump na shromáždění v New Hampshire. Zopakoval rovněž, že Clintonová patří do vězení.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Donald Trump ke kritice vlivných republikánů využívá především svůj twitter (ilustrační foto) | Zdroj: Reuters

Republikánský kandidát prohlásil, že Clintonová mohla být pod vlivem narkotik při jejich zatím poslední televizní debatě v St. Louis.

Nebyla podle něj v normálním stavu. Na konci debaty se podle Trumpa sotva pohybovala, málem prý nedošla do auta. "Sportovci musejí procházet drogovým testem, měli bychom ho před příští debatou podstoupit také. Proč ne?" řekl Trump. Příští, poslední televizní debata čeká oba kandidáty ve středu v Las Vegas.

‚Řekl jsem hloupost.' Donald Trump se omluvil za sexistické výroky na nahrávce

Číst článek

Trump dnes zároveň zpochybnil spravedlivost amerických prezidentských voleb a zopakoval svou hrozbu z debaty v St. Louis, že po příchodu do Bílého domu nechá bývalou první dámu zavřít.

Clintonovou by měli zavřít, říká Trump

"Volby jsou zmanipulované zkorumpovanými médii, která šíří zcela falešná obvinění a hrubé lži ve snaze prosadit zvolení Clintonové," řekl Trump v reakci na sérii obvinění z nemravného chování, která proti němu vzneslo už několik žen. Veškerá obvinění newyorský miliardář odmítl a jejich autorky označil za lhářky.

"Hillary Clintonová by měla být stíhána a poté i ve vězení," napsal pak Trump na twitteru. "Místo toho se uchází o funkci prezidenta ve volbách, které vypadají jako zmanipulované," dodal.

Agentura AP dnes Trumpovy výroky okomentovala slovy, že v zemi s tradicí pokojného předávání moci je zpochybňování spravedlnosti voleb ohromujícím narušením důvěry v americkou demokracii.

Clintonová má šanci 95 procent

Proti slovům republikánského kandidáta se dnes prostřednictvím své mluvčí ohradil Trumpův republikánský kolega Paul Ryan, předseda Sněmovny reprezentantů. "Naše demokracie je založena na důvěře ve výsledky voleb. Ryan je pevně přesvědčen, že americké státy zorganizují volby poctivě," řekla mluvčí AshLee Strongová.

Rozhořčeně komentoval Trumpovy výroky i volební štáb Clintonové. "Účast v politickém systému, a zejména v hlasování, by měla být podporována, nikoli zatracována jen proto, že se kandidát bojí porážky," prohlásil manažer kampaně Clintonové Robby Mook.

Trump má další problém. Obscénní výroky o ženách potvrdil Washington Post

Číst článek

Podle posledního výzkumu agentury Reuters a společnosti Ipsos má Clintonová šanci víc než 95 procent, že listopadové prezidentské volby vyhraje.

Zvlášť pozorně sledují agentury nálady ve státech, kde je poměr sil vyrovnaný a které mohou o výsledku rozhodnout. Clintonová má navrch na Floridě, Severní Karolíně a Coloradu. V Ohiu a Nevadě je výsledek vyrovnaný.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme