Legalizace sňatků homosexuálů se v Austrálii posouvá až o několik let. Senát referendum odmítl

Australský senát odmítl návrh na vyhlášení referenda o homosexuálních manželstvích. Jejich legalizace se tak podle generálního prokurátora může zdržet o několik let. Všelidové hlasování v dolní komoře prosadila liberální vláda Malcolma Turnbulla. V senátu ale koalice nemá většinu a potřebovala podporu části opozice.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

LGBT vlajka | Foto: Benson Kua

Odmítnutí referenda by australského premiéra Turnbulla mohlo ještě více poškodit, uvedla agentura Reuters. Jeho popularita přitom už tak klesá, protože nenaplnil očekávání liberálních voličů.

Nedávná zemětřesení jsou božím trestem za sňatky gayů, tvrdí italský kněz

Číst článek

Australští labouristé upozorňovali, že referendum by ve společnosti vyvolalo nepříznivé nálady vůči gay a lesbické komunitě. Chtěli proto, aby o homosexuálních manželstvích hlasovali pouze zákonodárci. Strana sňatky podporuje.

Podle srpnového průzkumu společnosti Gallup ale se sňatky homosexuálů souhlasí 61 procent Australanů. Manželství gayů a leseb v zemi zakázal zákon z roku 2004. Různé formy registrovaných partnerství jsou v australských státech a teritoriích legální od 70. let.

Ondřej Klapal Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme