Ministryně chce po útoku v Londýně přístup k šifrovaným zprávám. Atentátník použil WhatsApp

Zpravodajské služby by měly mít přístup k zašifrovaným komunikačním aplikacím, myslí si britská ministryně vnitra. Chce tak posílit boj proti terorismu. Londýnský útočník použil dvě minuty před atentátem u parlamentu aplikaci WhatsApp.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Lékaři ošetřují zraněné přímo na Westminster Bridge kousek od budovy britského parlamentu | Zdroj: Reuters

Mluvčí WhatsAppu prohlásila, že společnost spolupracuje s britskými vyšetřovateli, a že ji teroristický útok šokoval. Všechny zprávy zaslané aplikací jsou zašifrované po celou cestu z jednoho mobilu na druhý, a nemůže si je přečíst ani samotný WhatsApp.

Podle ministryně vnitra Amber Ruddové by se teroristé neměli mít na internetu kde schovat. Ruddová pro BBC uvedla, že WhatsApp a další aplikace nesmějí poskytovat teroristům prostor, aby spolu v utajení komunikovali.

Snahu britské ministryně podpořil ředitel agentury Europol. Ve Spojených státech se tamní zpravodajské služby snaží zlomit odpor společnosti Apple, a zajistit si bezpečnostní přístup k jejím výrobkům.

Jiří Hošek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme