Ministryně chce po útoku v Londýně přístup k šifrovaným zprávám. Atentátník použil WhatsApp

Zpravodajské služby by měly mít přístup k zašifrovaným komunikačním aplikacím, myslí si britská ministryně vnitra. Chce tak posílit boj proti terorismu. Londýnský útočník použil dvě minuty před atentátem u parlamentu aplikaci WhatsApp.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Lékaři ošetřují zraněné přímo na Westminster Bridge kousek od budovy britského parlamentu | Foto: Reuters

Mluvčí WhatsAppu prohlásila, že společnost spolupracuje s britskými vyšetřovateli, a že ji teroristický útok šokoval. Všechny zprávy zaslané aplikací jsou zašifrované po celou cestu z jednoho mobilu na druhý, a nemůže si je přečíst ani samotný WhatsApp.

Podle ministryně vnitra Amber Ruddové by se teroristé neměli mít na internetu kde schovat. Ruddová pro BBC uvedla, že WhatsApp a další aplikace nesmějí poskytovat teroristům prostor, aby spolu v utajení komunikovali.

Snahu britské ministryně podpořil ředitel agentury Europol. Ve Spojených státech se tamní zpravodajské služby snaží zlomit odpor společnosti Apple, a zajistit si bezpečnostní přístup k jejím výrobkům.

Jiří Hošek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme