Mladík spadl v Yellowstonském parku do vřídla. Za pár hodin se jeho tělo rozpustilo

Třiadvacetiletý mladík a jeho sestra hledali v Yellowstonském národním parku vhodné místo ke koupání. Výlet ale letos v červnu skončil tragicky. Muž spadl do jednoho z vroucích kyselých pramenů a záchranáři už jeho tělo ani ostatky nenašli.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Yellowstone; lake, jezero | Foto: CC0 Public domain

Mladík společně se svou sestrou sešli během výletu v Yellowstonském národním parku z vyznačené stezky. Uviděli vřídlo a Colin sešel dolů, aby vyzkoušel teplotu vody v pramenu. Poté ale uklouzl a spadl do horké vody.

Záchranáři jeho tělo lokalizovali poměrně rychle, kvůli špatnému počasí ho však nemohli hned vytáhnout. Následující den už pak v kyselé a vroucí vodě žádné ostatky nenašli. „Ve velmi krátké době se rozpustily,“ vysvětlil pro CNN zástupce správce parku Lorant Veress.

Nehoda se stala nedaleko Norrisova gejzíru, což je nejžhavější a nejstarší termální oblast v Yellowstonském národním parku. Vědci zde v průzkumných vrtech naměřili až 237 stupňů Celsia.

Gejzíry a prameny v národním parku jsou navíc extrémně kyselé. Voda vyvěrá hluboko z podzemí a její součástí je i kyselina sírová, kterou produkují mikroorganismy rozkládající sirovodík v půdě a kamenech.

Colinova sestra natáčela na video, jak její bratr spadl do pramene. Zástupci národního parku se ale rozhodli, že záběry nezveřejní. Zároveň upozornili, že návštěvníci by měli dodržovat pravidla a výstrahy.

Anna Kottová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme