Moskva usiluje o vydání hackera zadrženého v Praze: 'USA pořádají hon na ruské občany'

Rusko dělá vše pro to, aby Česko vydalo ruského hackera Jevgenije Nikulina Rusku a ne Spojeným státům, která o jeho extradici také žádají. Nikulin je podezřelý z útoků na americké servery.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Počítač, klávesnice, hacker, psaní na počítači, na klávesnici (ilustrační foto) | Foto: Anna Kottová | Zdroj: Český rozhlas

Mluvčí ruského ministerstva zahraničí Maria Zacharovová řekla, že Moskva v případu zadrženého ruského občana Jevgenije Nikulina aktivně spolupracuje s Prahou a žádá o jeho vydání do Ruska. Ruské velvyslanectví už poskytlo Nikulinovi právní pomoc a advokáta, upřesnila Zacharovová.

Přehrát

00:00 / 00:00

Zacharovová k zadržení ruského hackera v Praze. Tématem se zabýval Martin Dorazín.

Zadržení ruského hackera v Praze je podle jejího názoru dalším důkazem, že americké úřady pořádají hon na ruské občany po celém světě a odmítají s Ruskem spolupracovat na běžné mezinárodně-právní úrovni. To podle Zacharovové svědčí o tom, že tento hon na Rusy je politicky motivovaný.

Podle serveru LinkedIn má zadržení ruského občana souvislost s útokem na jeho počítačový systém v roce 2012.

Martin Dorazín Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme